Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

TRY
  •      
Alışveriş Sepetiniz


Şifremi Unuttum

KORDA, kurulduğu günden beri çevreyi önemseyen, çevreye karşı duyarlı, sürdürülebilir bir gelişmenin mümkün olduğuna inanan ve bunun için çaba sarf eden bir kuruluştur. Giderek artan çevre bilinci ile birlikte birçok kuruluş, kullanmış olduğu hammadde ve yarı mamulleri iyi yönetilmiş ormanlardan sağlanmasını talep etmektedir. Bu konudaki güvence ise akredite edilmiş uluslararası belgelendirme firmaları tarafından verilmektedir.


FSC®

Çevreye karşı sorumluluklarını yerine getirmeye çok önem veren Korda, 2009 yılında FSC® sertifikası alarak Türkiye’de ilk FSC® sertifika sahibi olan kuruluşlardan biri olmuştur.

FSC® Sertifikamızı BV-COC-071001 kodumuz ile görüntüleyebilirsiniz.


Orman Yönetim Konseyi(FSC®), dünya ormanlarının yönetiminin geliştirilmesi için kurulmuş bağımsızbir organizasyondur. 2008 yılı itibari ile 79 ülkede 100 milyon hektardan fazlaorman alanı FSC® standartlarına uygunluğu nedeni ile sertifikalandırılmış. Ürünüzerinde bulunda FSC® etiketi, tüketicinin kağıt ürünü alırken tercih yapmasınıkolaylaştıran bir unsurdur. FSC® koruma zincirinin kullanılma amacı, çevreyekarşı duyarlı operasyonlar yürütüp, aynı şekilde son kullanıcının da aynıbilince ulaşmasını sağlamak ve FSC® sertifikası ile müşterilerimize sunduğumuzkağıt / karton ürünlerinin ‘’koruma altına alınmış ormanlarda’’ tedarikedildiğini teyit etmektir.

FSC® (Chain ofCustody Certification) Koruma Zinciri Sertifikası, ürünün ormandan başlayaraküretim, dönüşüm ve dağıtım süreçlerini içererek tüketiciye kadar ulaştığıkesiksiz yolu ifade eder. Ürün ve hammadde üzerindeki FSC® logosu ve kayıtnumaraları bu sistemin uygulandığının görsel ifadesidir. Korda, çevreyegösterdiği önemi 2009 yılında aldığı FSC® sertifikasıyla bir kez daha göstermişve FSC®’li ürün tedarikinde Türkiye’deki öncü kuruluşlar arasında yer almanınhaklı gururunu yaşamaktadır.


PEFC

2019 yılında PEFC sertifikasını alarak hem FSC® hem de PEFC sertifikasını aynı anda bünyesinde bulundurmaya başlamıştır.

PEFC Sertifikamızı BV/CdC/1758296 kodu ile görüntüleyebilirsiniz.


PEFC (Programme forthe Endorsement of Forest Certification)  1999'da Avrupa'da orman sahipleri bir araya gelerek sürdürülebilir orman yönetiminde mükemmelliklerini göstermelerini sağlayacak bir orman sertifika sistemi oluşturturdular. 20 yıl sonra, PEFC dünyanın en büyük orman sertifikalandırma sistemi olmuştur. Uluslararası kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olarak, bağımsız üçüncü taraf sertifikasyonuyla sürdürülebilir orman yönetimini teşvik etmeye kendisini adamıştır. İsviçre, Cenevre merkezli üyelik organizasyonunun, ulusal sertifika sistemleri, STK'lar, işçi sendikaları, iş dünyası, sendikalar, orman sahibi kuruluşlar ve bağlı kişiler de dahil olmak üzere dünya çapında 70'tenfazla üyesi  bulunmaktadır. 300 milyon hektardan fazla orman alanı (veya740 milyon dönüm), PEFC'nin uluslararası kabul görmüş Sürdürülebilirlik Ölçümleri ile uyumlu olarak yönetilmektedir. Dünyadaki tüm sertifikalı ormanların üçte ikisi PEFC ile sertifikalandırılmıştır


FSC® / PEFC Politikası

Dünya çevresindeki doğal ormanların ve diğer habitatların değişimini engeller.

Dünya çevresinde tehlike seviyesi çok yüksek böcek ilaçlarının kullanımını engeller.

Genetik olarak değiştirilmiş ağaçların yetiştirilmesini engeller.

Dünya çevresindeki yerli halkın haklarına saygı duyar.

Yılda en az bir kere sertifikalı organizasyonların uygunluğunu kontrol eder.


Aşağıdaki linklerden FSC® ve PEFC sertifikalarımızı görebilirsiniz.


FSC-Certificate-2022-2027.pdf